Workshop

 

COMPETITION’S ORDER SATURDAY 16 FEBRUARY 2019 – FLORENCE

JUNIORS 8-10 AMA ADVANCED

Vasilisa Samoylovich RUSSIA

Illia Hrybanov UKRAINE

Julya Dynak POLAND

Giulia Giovannini ITALY

Veronika Petryshena UKRAINE

Bravo Cazaux FRANCE

JUNIORS 11-14 AMA ADVANCED

Martina Storti ITALY

Monica Fontanot ITALY

Karolina Wikowska POLAND

Asia Nodari ITALY

Magdalena Krzyk POLAND

Adelina Mazurova RUSSIA

Ely Grimaud FRANCE

Beatrice Mulazzi ITALY

Ingrid Furlotti ITALY

Daria Khomriichuk UKRAINE

Polina Kalagur RUSSIA

JUNIOR 15-17 AMA ADVANCED

Beyssac Elina FRANCE

Louanne Pernet FRANCE

Elisa Balbo ITALY

Chiara Benedetti ITALY

Marta Carotenuto ITALY

Anna Hlukhova UKRAINE

DOUBLE WOMEN ADVANCED

Alessandra Borghi and Erica Camisani ITALY

Serena Pavolucci and Ettore Benvenuti ITALY

Diana Sometti and Dina Parini ITALY-SWISS

Megane Pianaro and Chloe Mandorino SWISS

Federica Panno and Erica Dallomo ITALY

Valentina Meldi and Alessia Bloch SWISS

Duo Kamikazete SLOVENIA

Iryna Bichkhidzhy and Dmytro Tatianchenko UKRAINE

WOMEN ADVANCED PRO 1ST GROUP
Alessandra Borghi ITALY
Beatrice Cattabiani ITALY
Susan Larcher ITALY
Lisa Modugno FRANCE
Silvia Zeisel AUSTRIA
Anna Ershova RUSSIA
Oxana Gordon ISRAEL
Elsie Clemente ITALY
Racheli Abitol ISRAEL
Mariana Havlichynksa UKRAINE
Roberta Del Sorbo SWISS
Yukiko Inoue JAPAN
Chloe Vigliotti FRANCE
Emma Candela ITALY
Valeria Terzi ITALY
Bacle Axelle FRANCE

WOMEN ADVANCED STANDARD
Lucia Tacchelli SWISS
Iris Crespo SPAIN
Evelina Gennari ITALY
Marie Cursan FRANCE
Emilie Poinsaint FRANCE
Elena Bryun RUSSIA
Daria Shulga RUSSIA
Karolina Hristova ITALY
Ileana Bazzo SWISS
Luana Maoddi ITALY
Angela Ariana Vallejo Diez SPAIN
Angelina Razumenko ISRAEL
Volha Korziuk BELARUS
Irina Kiyanova RUSSIA

WOMEN ADVANCED PRO 2ND GROUP
Chiara Speroni ITALY
Anina Reifer ITALY
Nadja Marie CANADA – FRANCE
Luisa Valenti ITALY
Valentina Lupi ITALY
Sara Capponi SWISS
Szilvia Veber HUNGARY
Raquel Navarro SPAIN
Tiffany Debouchez FRANCE
Vanessa Simeone ITALY
Iryna Bichkhidzhy UKRAINE
Erika Scarupa ITALY
Ji Hoo Sim REP. OF KOREA
Silvia Morelato ITALY
Patricia Garcia MEXICO
Typhaine Conan FRANCE

MEN ADVANCED
Andrea Meo ITALY
Riccardo Clarizio ITALY
Gianluigi Passeri ITALY

Young Taek Lee KOREA

WOMEN AMA ADVANCED 3RD GROUP
Olga Martinovich BELARUS
Erica Falcone ITALY
Carolina Andrea Fenech ITALY
Manon Vinson FRANCE
Anna Chioteli GREECE
Samanta Mazzanti ITALY
Nathalie Biolcati ITALY
Marie Cornillon FRANCE
Kamila Musso FRANCE
Alessandra Boni ITALY
Elena Grande ITALY
Dariana Pinto ITALY
Yuliia Haydish UKRAINE

SEMI PRO MEN
Stefano Merighi ITALY
Sasha Schopf GERMANY
Adill Zarid ITALY
Dmytro Tatianchenko UKRAINE
Ben Said Slim TUNISIE
Costantino Escobar MEXICO

SEMI PRO WOMEN 1ST GROUP
Selena Tosato ITALY
Da Kyom Oh SOUTH KOREA
Tatiana Lohosha UKRAINE
Serena De Luca ITALY
Guzel Kishaeva ITALY
Camilla Bernasconi ITALY
Alexia De Palma ITALY
Sun Yong Ryu SOUTH KOREA
Yu Na Ko SOUTH KOREA
Antonietta Paradiso ITALY
Maele Quil FRANCE
Veronika Noskova RUSSIA
Emanuela Simoni ITALY
Oleksandra Galimska UKRAINE
Cassandra Carpinelli PRINCIPATE DE MONACO
Erica Mosca ITALY
Carlotta Bonazzoli ITALY
Samantha Wulz SWISS

SEMI PRO DOUBLE
Elina Barbashina e Iuliia Kolupaeva RUSSIA
Kristi Kirilova e Stela Chakarova BULGARY
Fiammetta Orsini and Francesca Prini ITALY
Antonietta Paradiso and Paola Rocca Skolmen ITALY-SPAIN
Eleftheria Kentrou e Anastasia Delta GREECE
Maele Quil and Ilona Moulin FRANCE
Simona Gargiuolo and Claudia Romagnoli ITALY
Laura Pietrosemoli e Deborah Detoma ITALY
Serena de luca e Elsie Clemente ITALY

WOMEN SEMI PRO 2ND GROUP
Floriane Toppazzini FRANCE
Rosanne Marshall CANADA
Viktoriia Kiselova UKRAINE
Anna Lotecka Dabbachi POLAND
Polina Rusetskaya BELARUS
Maria Fernanda Gonzalez MEXICO
Nadezhda Kudryashova RUSSIA
Sara Peverelli ITALY
Anna Burdina Annouska FRANCE
Nataliia Denysiuk UKRAINE
Daria Di Bonito ITALY
Elisabetta Della Noce ITALY
Alyona Lychkovskaya BELARUSIAN
Ilaria del Negro ITALY
Giada Vianelli ITALY
Angelica Vasta ITALY
Carola Saporiti ITALY
Desiree Costanzo ITALY
Marilyne Schafer SWISS
Laura Irene Sabetta ITALY

COMPETITION’S ORDERS SUNDAY 17 FEBRUARY 2019

Juniors ELITE 8-10
Matilde Strippoli ITALY
Karina Shkliarenko UKRAINE
Alice Bonfanti ITALY
Ginevra Manuini ITALY

JUNIORS ELITE 11-14
Amandine Marchon SWISS
Monica Pinzi ITALY
Olga Likhoded RUSSIA
Marisol Castellanos Aguilera ITALY

JUNIOR 15-17 ELITE
Iris Basulto ITALY
Ilona Moulin FRANCE
Eugenia Nikiforova RUSSIA
Anzhelika Mikutaitis RUSSIA
Alisa Udaltsova RUSSIA
Manca Stritof SLOVENIA
Mdaouhoma Djannatie FRANCE
Csenge Szanto HUNGARY
Yeva Chichina UKRAINE

MEN ELITE

Dimitry Politov
Marko Daza ITALY-CHILE
Gregorys Garcia VENEZUELA
Filiberto Isculpi VENEZUELA
Lefteris Tsononas GREECE
Enrico Bandirali ITALY
Alexander Shender ISRAEL
Christian Elbrond Baroni DENMARK
Coco K CHINA
Jose Daniel Sotillo Danaerial VENEZUELA
Artem Kazymov UKRAINE
Young Taek Lee KOREA
Sebastiano Secchiaroli ITALY

DOUBLE ELITE

Monia Galdi Galleni and Giada Checchi ITALY
Desi Vannozzi and Alessandra Colanone ITALY
Ingrid Maddalena and Marta Mearelli ITALY
Kristel De Catalina and Jamaica Jornacion PHILIPPINE
Xavier Estragues and Elisenda Gomez SPAIN
Israel Studio Duo ISRAEL

MASTER 50+
Mary Caryl Serritella USA
Eva Lopez Domenech SPAIN
Gabriele Becker
Greta Pontarelli USA
Imesh Benoit SWISS
Mirella De Donato ITALY

MASTER 40+
Aubert Lena FRANCE
Ivelina Ivanova BULGARY
Midori Seiki JAPAN
Annabelle Martin FRANCE
Eliana Battistoni ITALY
Schannon Hester USA
Marcia Zaykovsky ISRAEL
Yael Front
Raffaella Berri Subbi ITALY
Alessandra Marchetti ITALY
Ryoko Ibaraky JAPAN
Barbara Brandi ITALY
Natalia Yagolnitskaya RUSSIA
Sandrine Taravel FRANCE
Iliana Ciccarello ITALY

WOMEN ELITE
Natascha Waage GERMANY

Elodie
Se Hwa Park SOUTH KOREA
Noemi Basile ITALY
Alessandra Fusi SWISS
Julie Frota BRASIL
Martina Tosolini ITALY
Aisha Britto BRASIL
Tatyana Gordyenko UKRAINE
Lucy Savchenko RUSSIA
Belen Serra ARGENTINA
Arina Bolshakova RUSSIA
Lea Roth GERMANY
Alina Churilova RUSSIA
Tereza Kobrlova CECH REP.
Olga Kozina RUSSIA
Ekaterina Pogrebitskaya BELARUS
Aurora Tieri ITALY

Elodie Nebra FRANCE
Sang Mi Park SOUTH KOREA
Yana Ostroyvskaya RUSSIA
Rachel Tolzman USA
Esther Chen MEXICO
Line Norremark DENMARK
Yana Soloshenko UKRAINE
Mariia Dubynska UKRAINE
A Young Yang SOUTH KOREA
Ryun Jin Song SOUTH KOREA
Laura Borgongoni ITALY
Lucie Beret FRANCE
Carola Pozzo ITALY